Kraju_obrazy

Przyjemnie jest wiedzieć jakie są nasze zasoby przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Poznawanie ich postrzegam jako mój obywatelski obowiązek. Dlatego szukam, przyglądam się i fotografuję. I dzielę się z Wami. Moim celem jest wzbudzenie w Was zainteresowania otoczeniem oraz zachęcanie do świadomej jego obserwacji. Zarówno tym, co zasługuje w nim na podziw, jak i tym co potrzebuje naszej uwagi i ochrony.

Kraju_obrazy to miejsce inspiracji do poszerzania zainteresowania polskim krajobrazem, zarówno przyrodniczym jak i kulturowym. Znajduje się tu szereg propozycji miejsc, czasem zjawisk, których znalezienie lub zaobserwowanie było dla mnie ogromną radością, zaskoczeniem, czasem z domieszką nostalgii, żalu i krytycyzmu, ponieważ zdarzają się też okoliczności, które na tę krytykę zasługują.

Co będziemy robić?
◦ docierać do miejsc, które nie zawsze leżą przy popularnych trasach, ale dla których warto zainwestować czas w wyjazd lub wędrówkę
◦ podglądać jakie kompozycje i pejzaże tworzy natura
◦ odkrywać niecodzienne budowle i konstrukcje związane z naszą historią
◦ zwiedzać malownicze, a nieraz groźnie wyglądające przestrzenie postindustrialne
◦ zastanawiać się nad stanem naszego otoczenia i naszym na nie wpływem
◦ podpatrywać napotkane zwierzęta

Nie, to nie jest kolejny przewodnik po znanych zabytkach, choć, nie wykluczam, mogą się trafić. Strona jest podzielona tematycznie, nie terytorialnie. Choć jeśli się przyjrzycie, to z pewnością zauważycie, że mam swoje ulubione tereny.

Zapraszam także na fb: